BUDVISION zakończył budowę obiektu hala warsztatowa z częścią socjalno-biurową w miejscowości Golęczewo koło Poznania. Zlecenie wykonano dla firmy Best Price Product Sp. z o.o. zajmującej się wyrobem mebli dziecięcych.
BUDVISION zajmował się kompleksową obsługą inwestycji – zakres prac obejmował przygotowanie wielobranżowego projektu budowlanego do uzyskania pozwolenia na budowę wraz z pomocą w uzyskaniu pozwolenia na budowę, projektu wykonawczego oraz organizację, prowadzenie i nadzór budowy obiektu. Wykonano roboty ziemne, fundamenty, izolacje, dostawę i montaż: konstrukcji stalowej, obudowy dachu i ścian, orynnowania, bram, drzwi, okien, świetlików dachowych, wentylacji. Przeprowadzono roboty: murarskie, żelbetowe, ciesielskie, tynkarskie, posadzkarskie oraz montaż drzwi wewnętrznych.
Powstały budynek to nowa hala warsztatowa z zapleczem socjalno-biurowym. Konstrukcję główną stalowej hali warsztatowej stanowią symetryczne ramy stalowe, jednoprzęsłowe, o rozpiętości osiowej przęsła 16 m, a konstrukcję główną projektowanego zaplecza stanowią ściany murowane wzmocnione trzpieniami i wieńcami żelbetowymi.
Ramy hali warsztatowej zaprojektowane zostały jako kratowe dźwigary dachowe oparte przegubowo na słupach. Z jednej strony z uwagi na ścianę oddzielenia p.poż kratownica dachowa oparta została przegubowo na trzpieniu żelbetowym, natomiast po drugiej stronie zaprojektowano pełnościenne słupy stalowe, na których dźwigar dachowy jest także oparty przegubowo. Kratownice usztywnione są w kalenicy w kierunku podłużnym z uwagi na rozpiętość większą niż 15m. Trzpienie i słupy stalowe ram mocowane są sztywno do fundamentów. Powierzchnia hali stalowej wynosi 450 m2. A jej wysokość w okapie 4,5 m. Płatwie dachowe, zaprojektowane jako belki ciągłe, wykonano ze stali o wysokiej wytrzymałości (S350GD+Z). Hala warsztatowa posadowiona została na stopach fundamentowych, żelbetowych, usztywnionych obwodowo podwaliną żelbetową. Obudowę ścian i dachu hali stalowej wykonano z płyty warstwowej z rdzeniem poliuretanowym.
Część socjalno-biurowa o powierzchni 150 m2 została zaprojektowana i wykonana w technologii tradycyjnej. Konstrukcję główną stanowią ściany murowane z bloczków SIPOREX wzmocnione układem trzpieni i wieńcy żelbetowych. Trzpienie żelbetowe są mocowane sztywno w fundamentach. Konstrukcję dachu stanowi przegubowo oparta lekka konstrukcja stalowa w postaci pełnościennych dźwigarów/płatwi dachowych, na których ułożone jest pokrycie dachu. Ściany zostały oparte na ławach fundamentowych. Usztywnienie pionowe konstrukcji zaplecza stanowią ściany murowane. Wszystkie belki, wylewki i nadproża jako belki wolnopodparte lub częściowo zamocowane.
W hali warsztatowej zaprojektowano kotłownię na paliwo stałe, która została wykonana w technologii tradycyjnej. Konstrukcję główną stanowią ściany murowane z bloczków SIPOREX, na których oparty zostanie strop gęsto żebrowy wzmocniony obwodowym wieńcem żelbetowym. Ściany oparte są na ławach fundamentowych. Usztywnienie pionowe konstrukcji zaplecza stanowią ściany murowane. Wszystkie belki, wylewki i nadproża jako belki wolnopodparte lub częściowo zamocowane.
Przy hali umiejscowiono sprężarkownię, która wykonana została w technologii lekkiego szkieletu stalowego jako dobudówka do ściany szczytowej hali warsztatowej. Konstrukcja sprężarkowni składa się z dwóch ramek typu L mocowanych przegubowo do konstrukcji ramy szczytowej hali i fundamentów. Na ramkach oparte są płatwie wolnopodparte. Całość konstrukcji uzupełniają stężenia prętowe pionowe i poziome.
Hala warsztatowa została zabezpieczona przeciwpożarowo poprzez wybudowanie ściany oddzielenia p.poż od strony granicy odległej 4m od budynku oraz na połączeniu hali warsztatowej i zaplecza socjalno-biurowego.